31890
۱۸/۰۴/۹۶
۰۰:۲۵

یادداشت/کیوان میرزایی

آیا دولت پیرمردان اعتقادی به توان داخلی دارد؟!

آیا این درست است که بجای شرکت داخلی که توان اجرای پروژه های بزرگ را دارد به بهانه های واهی پروژه گرفته شود و به یک شرکت خارجی و آنهم قراردادی محرمانه بسته شود و با این همه مشکل اشتغال برای تحصیل کرده های ما برای دیگران فرصت ایجاد شود؟

به گزارش روشن خبر، دکتر کیوان میرزایی، عضوهیات علمی دانشگاه پیام نور گیلان در مورد سخنان زنگنه، وزیر نفت در مورد قرارداد توتال و علیه سپاه در یادداشتی نوشت:

آیا در یک معامله دو طرفه که اشکالاتی نیز ممکنه داشته باشه فقط یک طرف مقصره؟ پس چنانچه اشکالی در نحوه انجام پروژه سپاه با نفت بوده وزارت نفت همه مقصره و این را میشود با مذاکره حل کرد؟ مگه شما سردار مذاکره نداری؟! چطور شما خدا را رها کرده و با کدخدای ظالم و عهد شکن و بد طینت که رسما اعلام میکند میخواد ایران نباشد و ما را سالها درگیر جنگ و درگیری و تحریم و چه و چه کرده مذاکره می کنی و با دشمنان قسم خورده ما قدم میزنی و گل میگی و میخندی، بعدا با سربازان بی نام و نشان مان که همین ماه گذشته خونشان برای حراست مجلس ریخته شد و هر روز برای امنیت ما در اقصی نقاط داخل و خارج کشور فداکاری می کنند باید بخاطر احیانا یک تخلف تحریم شوند؟

 

پس چرا همین روحیه را برابر آمریکا و غرب ندارید؟ چرا رحما علی الکفار و اشدا بینهم هستید؟ این عمل شما آقای زنگنه معیار رفتار ماست اما نه در مقابل خودی بلکه در مقابل دشمن؟؟!!  البته نمیدانم اساس حرفهای زنگنه درسته یا نه که مثلا سپاه بدقولی هم داشته! چطور بدقولی توتال در قراداد قبلی یادت نمیاد؟؟!!

 

آیا این درست است که بجای شرکت داخلی که توان اجرای پروژه های بزرگ را دارد به بهانه های واهی پروژه گرفته شود و به یک شرکت خارجی و آنهم قراردادی محرمانه بسته شود و با این همه مشکل اشتغال برای تحصیل کرده های ما برای دیگران فرصت ایجاد شود؟  آیا همین فرانسه نبود که بیشترین آزار را برای تحریم به ما رساند و خون های آلوده به ما داد؟ چطور خیانت و جنایت اون ها ندید میشود اما مثلا کم کاری سپاه در بخش کوچکی از این همه پروژه های متعدد (البته اگر زنگنه حرفش صحیح باشه) بزرگ و کوچک که در بخش های زیادی از کشور به درستی انجام شده دیده میشه؟

 

آیا توزیع منافع در داخل کشور ما را واکسینه میکنه یا ایجاد فرصت برای خارجیان؟ آیا همه پروژه های سد سازی، پل سازی که بسیاری از هموطنان مان آرم قرارگاه خاتم را روی آنها را هر روزه می بینند و یا فازهای متعدد آماده شده پارس جنوبی حاصل دست آورد مردمان سرزمین خودمان نیست؟  آیا دولت پیرمردان اعتقادی بجز این دارد که کشورمان فقط توان ساخت آبگوشت بزباش را دارد؟ توجه همه عزیزان را به جمله پایین سردار عبداللهی جلب می کنم:

 

عبداللهی با بیان اینکه در حالی که باید مردم را به سمت سرمایه‌گذاری در طرح‌ها هدایت کنیم، اما بد مدیریت کرده‌ایم، افزود: اگر صنعت پالایشگاه‌سازی بومی شده، به این دلیل است که به توانمندی داخلی اتکا کرده‌ایم. اگر به جای نگاه‌کردن به جاهای دیگر به ظرفیت‌های داخلی توجه کنیم، تحریم‌ها اثری ندارد. وی با بیان اینکه بهترین جا برای تربیت نیروی انسانی در کشور قرارگاه خاتم‌الانبیا بوده است، گفت: این قرارگاه ۵٠ هزار نفر حقوق‌بگیر دارد که از این تعداد ١۶ هزار نفر کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارند.

ارسال نظر