32114
۲۵/۰۴/۹۶
۱۵:۲۷

با برگزاری کارگاه آموزشی؛

جزئیات نحوه ارتقا و تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی در دانشگاه گیلان بررسی شد+ تصاویر

در این کارگاه ضمن شرح مواد ۴ گانه ارتقا، درباره بندهای وتویی و غیر وتویی آیین نامه ارتقای مصوب وزارت علوم و چالش های اجرایی آن در دانشگاه گیلان توضیحاتی ارایه شد.

به گزارش روشن خبر، بسیج اساتید دانشگاه گیلان در راستای منویات مقام معظم رهبری در جهت احقاق حقوق مادی و معنوی در جامعه، هفته پیش، با همکاری دفتر نهاد رهبری و مرکز هم اندیشی اساتید دانشگاه، کارگاه آموزشی ارتقا و تبدیل وضع اعضای هیات علمی را در دانشگاه گیلان برگزار کرد.

 

دکتر سید اسماعیل حسینی اجداد نیاکی، دانشیار گروه عربی دانشگاه گیلان بعنوان مجری کارگاه،  ضمن شرح مواد ۴ گانه ارتقا، با طراحی پوسترهای مربوطه، درباره بندهای وتویی و غیر وتویی آیین نامه ارتقای مصوب وزارت علوم و چالش های اجرایی آن در دانشگاه گیلان توضیحاتی ارایه نمود.

 

وی تأکید کرد: در آیین نامه ارتقای مصوب وزارت علوم، حداقل امتیاز ۹۰ وتویی از ماده یک فرهنگی (۵امتیاز) ، ماده دو آموزشی (۲۰ امتیاز) ، ماده سوم پژوهشی (۵۵ امتیاز) ، ماده چهار علمی اجرایی (۱۰ امتیاز) قابل کسب است.

 

حسینی اجداد ادامه داد: نحوه کسب ۵۵ امتیاز ماده سوم از طریق مقالات پژوهشی (۵ امتیاز) ، نوشتن کتاب، مقاله پژوهشی، طرح پژوهشی و کرسی نظریه پردازی (۱۵ امتیاز) و سایر بندهای ۲۰گانه ماده سوم (۴۰ امتیاز) خواهد بود  و چون ۵ امتیاز اول این بند داخل مجموع امتیاز وتویی ۱۵ امتیاز قرار دارد، مجموعا ۵۵ امتیاز را شامل میشود.

 

وی در بحث چالشهای اجرایی آیین نامه، اظهار داشت: در کمیته های منتخب دانشکده ها و کمیسیون تخصصی دانشگاه گیلان، ۵۵ امتیاز وتویی ماده سوم فقط از نوشتن مقالات پژوهشی، کتاب، طرح پژوهشی و کرسی نظریه پردازی قابل کسب است که البته این نگرش برخلاف متن صریح آیین نامه مصوب وزارت علوم می باشد و سخن دکتر روشن، معاون حقوقی وزیر علوم نیز مؤید اشتباهات اجرایی این نگرش میباشد.

 

صحبت های دکتر روشن، معاون حقوقی وزیر علوم

 

دکتر اجداد در مورد تبدیل وضع اعضای هیات علمی، گفت: بر طبق آیین نامه، هر عضو هیأت علمی در هر مرحله و رتبه ای از ارتقا (مربی، استادیاری، دانشیاری و استاد) که باشند، برای تبدیل وضعیت از یک مرحله به مرحله بالاتر، باید ۷۵ درصد امتیازات ارتقا را اخذ نمایند.

 

وی افزود: بنابراین، اگر همان۱۵ امتیاز وتوی ماده ۳ مصوب وزارت علوم به صورت صحیح اجرا شود، تاثیر بسیار مثبتی در تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی پیمانی دارد؛ چرا که ۷۵ درصد از این ۱۵ امتیاز وتویی (مقالات پژوهشی و کتاب، طرح پژوهشی و کرسی) جهت تبدیل وضعیت این عزیزان مورد نیاز است و ۷۵ درصد از ۱۵ امتیاز دقیقا ۱۱.۲۵ یازده و بیست و پنج صدم امتیاز میشود.

 

عضو هیات علمی دانشگاه گیلان ادامه داد: یعنی همکاران محترم پیمانی، فقط با اخذ ۱۱.۲۵ امتیاز از این چهار بخش به راحتی می توانند بعد از دو سال از سوابق خود درخواست رسمی آزمایشی دهند چون گرفتن سایر امتیازات مثل همایش ها تا ۱۵ امتیاز و چکیده تا ۵ امتیاز و پایان نامه تا ۲۰ امتیاز و … به عنوان سایر امتیازات وتویی بندهای ماده ۳ خیلی دشوار نیست.

 

وی با اشاره به اینکه اگر بر طبق شیوه ی نادرست و در حال اجرای کنونی در دانشگاه گیلان، بخواهیم ۵۵ امتیاز وتویی را فقط از این چهار بند ماده ۳ (مقالات پژوهشی، کتاب، طرح پژوهشی و کرسی نظریه پردازی) محاسبه کنیم، ۷۵ درصد این امتیاز ۲۵/۴۱ (چهل و یک و بیست و پنج صدم) محاسبه میشود، تصریح کرد: به عبارت دیگر از همین چهار بند طاقت فرسا  از همکاران جهت تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی-آزمایشی باید ۲۵/۴۱ امتیاز مطالبه کنیم. که صد البته و قطعا پرونده های زیادی برخلاف قانون نمیتوانند تبدیل وضع شوند و متاسفانه از حقوق حقه خود محروم میگردند و امنیت شغلی آنها و خانواده های محترمشان به خطر میافتد.

 

عضو هیات علمی گروه عربی دانشگاه گیلان، تاکید کرد: علیرغم درخواست کتبی و شفاهی در رفع شبهات فوق در دو سال گذشته، هیچ استعلامی از وزارت علوم صورت نگرفت. از سوی دیگر، در آیین نامه جدید، امتیاز وتویی ۲۵ به جای ۱۵ در ماده ۳ (در بندهای مقاله پژوهشی، کتاب، طرح و کرسی) ۱۰ امتیاز سخت تر از آیین نامه قبل در نظر گرفته شده که روال تبدیل وضع را برای اساتید پیمانی با مشکلات زیادی مواجه میکند.

 

وی با اشاره به اینکه بیشتر اعضای هیات ممیزه به حق معتقدند که در این سه سال اخیر کمتر پرونده های واصله مردود شدند و درخواست ارتقای بیش از ۸۵ درصد پرونده ها در هیات ممیزه دانشگاه تایید شده است، گفت: حرف کاملا درستی است اما در اصل، پرونده های متقاضی ارتقا و تبدیل وضعیت، فرصت عرضه در هیات ممیزه را ندارند و در تنگنای کمیته های منتخب دانشکده ها و کمیسیون های تخصصی به شکل نادرستی و خارج از آیین نامه مردود میشوند.

 

وی در پایان در راستای احقاق حقوق مادی و معنوی اعضای هیات علمی پیمانی، پیشنهاد دادند که بهتر است با چشم پوشی از اشتباهات گذشته، در سریعترین زمان ممکن از هیات ممیزه مرکزی وزارت علوم استعلام صورت گیرد تا بتوانیم یک فرصت یکماهه به ویژه به همکاران هیأت علمی پیمانی و رسمی-آزمایشی، جهت پرکردن فرم تبدیل وضعیت داده شود تا با توجه به ۱۵ امتیاز وتویی، به حقوق از دست رفته خود برسند.

 

۱

ارسال نظر