32128
۲۶/۰۴/۹۶
۰۰:۱۵

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور گیلان :

منطق حزب الله همواره بر ناآگاهان غلبه خواهد نمود/ برخی سعی نمودند سند محکومیت توتال در پرداخت رشوه را به احمدی نژاد نسبت دهند

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور گیلان در مورد افشا شدن محکومیت شرکت توتال به جرم پرداخت رشوه به مقامات ایران، گفت: برخی سعی نمودند سند محکومیت توتال را در پرداخت رشوه به مقامات ایران به دولت احمدی نژاد نسبت دهند؛ اما تیرشان به سنگ خورد.

دکتر کیوان میرزایی، عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور گیلان در گفتگو با روشن خبر در مورد جریان اخیر در افشا شدن محکومیت شرکت توتال به جرم پرداخت رشوه به مقامات ایران، گفت: برخی سعی نمودند سند محکومیت توتال را در پرداخت رشوه به مقامات ایران به دولت احمدی نژاد نسبت دهند؛ اما تیرشان به سنگ خورد.

 

وی افزود: این سند در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، اما عمل مجرمانه آن در سال های ۱۹۹۵  و ۲۰۰۴ صورت گرفته که در دوران  دولت سازندگی و اصلاحات است. برای همین عده‌ای با دستپاچگی اعلام کردند که دولت اصولگرایان توسط اصولگرایان رسوا شد و این عده اینقدر برای کوبیدن رقیب عجله داشتند که بدون دقت و تامل، چون تاریخ بالای سند سال ۲۰۱۳ بود تصور کردند وقوع جرم نیز در ۲۰۱۳ بوده است؟؟!!

 

میرزایی با بیان اینکه دوستان آنقدر در تحلیل های خود دچار اشتباه هستند که فکر کردند اگر دولت احمدی نژاد کوبیده شود جناح رقیب تخطئه خواهد شد، اظهار داشت: دوستان یادشان نبود که رئیس همین دولت به اصطلاح اصولگرا توسط گروهی که بازهم اصلاح طلبان ایشان را نیز اصولگرا می نامند، برای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ رد صلاحیت شد.

 

وی با اشاره به اینکه اگر بزعم این دوستان، زدن احمدی نژاد، زدن اصولگرایان است پس چرا یک نهاد همسو ایشان را رد صلاحیت نمود، افزود: از این موضوع می توان دو برداشت نمود اول آنکه یا احمدی نژاد و اصولگرایان یکی نیستند و زدن یکی به پای دیگری نوشته نمی شود و یا اینکه اصولگرایان آنقدر به بلوغ سیاسی و اجتماعی رسیده اند که اگر شخصی منسوب بخودشان نیز باشد چنانچه صالح نباشد، نباید در حاکمیت ورود نماید.

 

میرزایی می افزاید: در اینجا منافع نظام بر منافع حزب و جناح رجحان دارد که در هر دو صورت یک رشد و یک پیروزی برای حامیان تفکر انقلابی محسوب می‌شود. اما ملاحظه می شود که موضوع اساسا مربوط به دولت احمدی نژاد نبود و همانگونه که در متن سند آمده رشوه در سال ۱۹۹۵ و ۲۰۰۴ و در زمان دولت اصلاحات و سازندگی به مقامات ایرانی پرداخت شده است.

استاد دانشگاه با اشاره به اینکه اگر دولت احمدی نژاد هم محکوم داخلی یا خارجی می شد یا اینکه محکوم بشود، حزب الله از آن تبری می جست، گفت: چندین سال است که حزب الله مناسبتی با احمدی نژاد ندارد. پر واضح است که این مواضع حزب الله برای دیروز و امروز نیست و در تمام ادوار تاریخ انقلاب خط مستقیم حزب الله پابرجا بوده و به لطف خدا خواهد بود.

 

وی ادامه داد: این تفاوت ماهوی میان حزب الله و گروهای غیر همسو با این جریان از بدو پیروزی انقلاب همواره وجود داشته است؛ زیرا هستند برخی از گروهای سیاسی، که  وقتی افراد منتسب به ایشان حتی برای اسرائیل و آمریکا نیز جاسوسی میکنند در داخل بدنه آنها اصلا صدایی در مورد این خائنان بلند نمی شود و اینان سکوت کامل اختیار می کنند.

 

میرزایی تصریح کرد: بعنوان شاهد می توان پرسید که  آیا تاکنون هیچ فرد یا رسانه اصلاح طلب در خصوص فخرآور و باطبی و افشاری، سازگارا، مهاجرانی، زم یا امثال آنها که آشکارا بر علیه ملت ایران اقدام میکنند و برخی از آنها  به دولت آمریکا نامه می نویسند تا ملت ایران را تحریم کنند برائتی جسته است؟ آیا دل برخی اصلاح طلبان با این خائنین به ملت است و دنبال فرصتی هستند تا شرایط مساعد شود و از این خیانت کاران در داخل کشور استقبال کنند یا اینکه حتی برخی شاید امروز نیز خوراک این خیانت کاران را بعنوان ستون پنجم ، از داخل کشور تهیه می کنند؟

 

وی با اشاره به اینکه آیا در خصوص فتنه گران و آشوبگران ۷۸ و ۸۸  هیچ اصلاح طلبی موضع گیری کرده است و از سران فتنه برائت جسته است؟ اظهار داشت: تردیدی نیست که عده زیادی از اصلاح طلبان دل در گروه دین و نظام و ایران و ایرانی دارند و انسانهای وارسته ای در میان ایشان وجود دارد اما چرا هیچ یک از ایشان رسما از این افراد برائت نمی جویند؟

 

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه حزب الله با چه زبانی باید بگوید که طبق وصیت حضرت امام ملاک حال فعلی افراد است و از ابتدای انقلاب تاکنون به همین منوال پیش رفته اند، خاطر نشان کرد: بنابراین سبقه عملی حزب الله در همه ادوار پس از انقلاب همین بوده و هست و خواهد بود و اعتقاد دارد که در هر دولتی فسادی صورت گیرد باید به آن رسیدگی شود.

میرزایی تصریح کرد: هیچ کدام از مدافعان و یاران حقیقی انقلاب با هیچ شخصیتی سیاسی عقد دائم حمایت نبسته اند بلکه عقد آنها در دفاع از آرمان های امام، انقلاب، دفاع از ولایت، نظام جمهوری اسلامی، مبانی آن، پاکدستی، خدمت به خلق و اجرای عدالت و امثال آن است.

 

وی با اشاره به اینکه اگر حزب الله با رئیس دولتی پیمان بست و بعد ایشان را در انحراف دید واقعا دست از حمایت او برداشت، تاکید کرد: این حقیقت در ریاست جمهوری آقایان هاشمی رفسنجانی و  احمدی نژاد تبلور یافت و یکدوره همین حزب اللهی که حامی تمام قد نخست وزیری میر حسین بود به محض مشاهده انحراف او در سال ۸۸ از او روی برگرداند.

 

مسئول بسیج اساتید دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه افشای سند رشوه توتال دو نتیجه اساسی داشت، افزود: یک اینکه حزب الله خط مستقیمی دارد و وابسته به آرمانهای امام و انقلاب بوده و دل در گرو حاکمیت جمهوری اسلامی دارد نه افراد.

 

وی ادامه داد: اما برعکس در طرف مقابل برخی گروه ‌های سیاسی هستند که فقط منافع گروهی و حزبی برایشان مهم است و با همین عینک نیز حزب الله را ارزیابی می کنند و تصور می کنند چنانچه مثلا از شخصی که منسوب به یاران انقلاب هست خطایی سر بزنند همه آن گروه باید مضمحل شود  که این نشانه سطحی بودن اندیشه ایشان است.

 

میرزایی افزود: اما جریان حامی انقلاب اسلامی راه خود را از افراد جدا می‌کند و به مبانی انقلاب اسلامی می‌اندیشد و این یعنی خط حزب الله یک خط منعطف، بروز،  مدرن و پیشرو می باشد نه اینکه مانند برخی جریان های سیاسی با جزمیت و دگماتیسم ذاتی از خائنان بوطن و دزدان اموال عمومی و چپاولگران فاسقی که بعلت فساد مالی حتی در زندان نیز هستند حمایت می کنند. مثل جریان حزب الله مثال زندانی شدن رحیمی و بقائی از معاونان احمدی نژاد است که هیچ حزب اللهی از ایشان حمایت نکرده و نخواهد نمود اما در مقابل آن از مهدی هاشمی چه افسانه ای که برخی جریانات سیاسی از ایشان نساختند. و این سنت همیشه انقلاب بوده و خواهد بود.

ارسال نظر