32138
۲۶/۰۴/۹۶
۰۹:۳۷

کسب مدال نقره از جشنواره بین‌المللی اختراعات لهستان توسط عضو هیات علمی دانشگاه آزاد رشت

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در جشنواره بین‌المللی اختراعات و ابتکارات که در کشور لهستان برگزار شد، توانست مدال نقره این جشنواره را کسب کند.

به گزارش روشن خبر، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در جشنواره بین المللی اختراعات و ابتکارات که در کشور لهستان برگزار شد توانست مدال نقره این جشنواره را کسب کند.

 

دکتر پیمان بیات، استادیار گروه آموزش کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با تبریک به جامعه دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، گفت: دستگاه تشخیص زودرس سکته مغزی از طریق پردازش تصاویر CT اسکن مغز عمل می کند.

 

وی در باره چگونگی شرکت در این جشنواره گفت: از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اطلاعیه ای در باره برگزاری مسابقات بین المللی اختراعات و ابتکارات در لهستان ارسال شد و پس از ارائه اختراع خود و داوری در این جشنواره، این دستگاه پس از کشور لهستان توانست رتبه های برتر را از آن خود سازد.

 

بیات تاکید کرد: برای ساخت دستگاه حدود ۵ سال زمان صرف شده است و این اختراع می تواند مختل شدن خون رسانی به مغز را از حداقل یک ساعت تا حداکثر سه ماه قبل از بروز حادثه از طریق تحلیل CT اسکن های انجام شده، تشخیص دهد و از بروز سکته در مغز پیشگیری کند. این دستگاه آماده خدمت رسانی به همه کلینیک ها و بیمارستان ها در ایران و دیگر کشور های جهان نیز هست.

 

شایان ذکر است؛ این دستگاه دارای شماره ثبت ۱۰۲۰۰ الف/۸۹ از اداره ثبت اختراع ایران است.

ارسال نظر