32774
۱۴/۰۵/۹۶
۱۷:۰۲

ناسا همه را به مریخ می‌برد + ویدئو

سازمان فضایی ایالات متحده آمریکا با ارائه یک شبیه‌ساز انیمیشنی کیفیت بالا از همه دعوت کرده است سفر به مریخ را تجربه کنند.

به گزارش روشن خبر به‌ نقل از Fast Company، سفر به سیاره سرخ هنوز در زمره آرزوهای بشر محسوب می‌شود و حتی فضانوردان هم نمی‌توانند آن را به زودی تجربه کنند اما سازمان فضایی آمریکا تجربه مجازی آن‌ را برای عموم محیا کرده است.

نرم‌افزار مریخ ۲۰۳۰ یک شبیه‌ساز کامپیوتری برای سفر به مریخ است که با کیفیتی تا مرز ۱۸K تصاویر خود را به کاربر ارائه می‌دهد و عکس‌های آن واقعا از سطح مریخ تهیه شده‌اند. برای تهیه این نرم‌افزار ناسا تصاویر به‌ دست آمده از سطح مریخ توسط مدارگرد HiRISE را به‌ کار گرفته و تجربه طی مسافتی ۲۴ کیلومتری روی سطح مریخ و نمونه‌برداری و تست نمونه‌های برداشته شده زیر میکروسکوپ را برای کاربر فراهم می‌کند.

علاقه‌مندان به این نرم‌افزار می‌توانند در ازای پرداخت ۱۵ دلار از آن استفاده کنند چراکه این نرم‌افزار در قالب یک بازی رایانه‌ای حتی برای PS4 نیز ارائه شده است.

پروژه فرود انسان روی مریخ یکی از رقابت‌های نفس‌گیر قرن بیست و یکم در فضانوردی محسوب می‌شود که شرکت‌های خصوصی مانن اسپیس‌ایکس و بلو اوریجین هم برنامه‌هایی برای آن تا سال ۲۰۳۰ ارائه داده‌اند. ف

یلم مریخی که در سال ۲۰۱۵ توجه همگان را به‌خود جلب کرد، تعداد زیادی از تکنولوژی‌های موجود ناسا را در قالب یک فیلم علمی-تخیلی به‌کار گرفته بود اما بسیاری از این تکنولوژی‌ها هنوز در شرایط واقعی خود را اثبات نکرده‌اند و ناسا حتی موشکی برای اعزام فضانورد به مدار زمین هم دراختیار ندارد.

ناسا همه را به مریخ می‌برد

ارسال نظر