33750
۱۲/۰۶/۹۶
۱۰:۳۱

عضو شورای شهر رشت:

شهرداری باید به خرد جمعی شورا تمکین کند/ مدیران بومی از الویت بیشتری برخوردار هستند

عضو شورای شهر رشت گفت:شهرداری باید انتخاب شود که شورایی باشد و شهرداری که شورا انتخاب می کند باید به خرد جمعی شورا تمکین کند.

به گزارش روشن خبر، حسن عاقل منش در گفت و گو با ایسنا در زمینه انتخاب شهردار گفت: برای انتخاب شهردار یقینا هریک از اعضاء ملاکهایی را در نظر دارند و آنچه قوانین به آن اشاره می کند کاملا صریح و واضح است، مدرک تحصیلی ،تخصص و تجارب مرتب و سوابق اجرایی مرتبط ملاک های مهمی هستند و از نظر من توانمندی افراد در زمینه مدیریت شهری با توجه به اینکه هدف اصلی ما این است که تلاش کنیم تا شهر رشت را تا سال ۱۴۰۰ ارتقاء دهیم باید شهرداری را انتخاب کنیم که توان مدیریتی بالایی داشته باشد تا بتواند وضعیت موجود شهرداری را به وضعیت مطلوب تبدیل کند.

وی ادامه داد: شهر رشت به شهرداری نیاز دارد که پاکدستی افراد و سالم سازی فضای موجود شهرداری و حفظ  کرامت انسانی را در مجموعه مدیریتی و سازمانی خود تسریع دهد و این امر دغدقه دغدقه تمام دوستان است .

عاقل منش اضافه کرد:شهرداری باید انتخاب شود که شورایی باشد و شهرداری که شورا انتخاب می کند باید به خرد جمعی شورا تمکین کند البته چیزی که خواسته شورا است نظر فرد نیست و بصورت مصوبه به شهرداری ارائه می شود و شهردار ملزم به رعایت آن است .

عضو شورای شهر رشت متذکر شد:تعامل با مسئولین شهرستانی و استانی و نمایندگان از لازمه انتخاب شهردار است و نکته اصلی این است که ما بتوانیم از اعتبارت استانی و ملی بهره مند شویم و شهردار این توانایی را داشته باشد که از جلب مشارکت بخش خصوصی در راستای توسعه شهر و استان بهره ببرد.

وی تاکید کرد:با بدهی که الان در شهرداری وجود دارد کسی که قرار است در این اوضاع نابسامان سکان هدایت شهرداری رشت را در دست بگیرد باید در جلب مشارکت و حفظ سرمایه گذار توان لازم را داشته باشد.

عاقل منش افزود: تجربه ثابت کرد هرجا که ما منافع فردی و گروهی مان را بر منافع مردم ترجیح دادیم با شکست روبه رو شده ایم و من هم به عنوان یک عضو شورا و با داشتن یک رای قطعا در راستای انتخاب شهرداری که منافع مردم را تامین کند تلاش خواهم کرد و در این زمینه تصمیم گیری خود را بر اساس و صلاح و مصلحت شهری انجام می دهم و قطعا بنده کسی را انتخاب خواهم کرد که بتواند ۴ سال کلید شهر را در دست داشته باشد.

وی در خصوص انتخاب شهردار بومی و غیر بومی گفت:بعضی از مدیران، مدیران ملی هستند و در حوزه های کلان کار کرده اند و دارای تجارب ارزنده ای بوده و در شرایط  مساوی قطعا مدیران بومی از الویت بیشتری برخوردار هستند و می توانند در مدیریت شهری موثرتر واقع شوند و می توانند همدلی و همراهی بیشتری با مسئولین استانی ایجاد کنند و از نظر من بومی بودن تنها به عنوان یک ملاک محسوب می شود.

ارسال نظر