33911
۱۶/۰۶/۹۶
۲۳:۳۹

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

دست‌های پشت پرده در واردات برنج به کشور/ برنج فرایند پیری را کند می‌کند

نماینده مردم لاهیجان در مجلس با اشاره به اینکه روند بی‌رویه واردات برنج به‌علت بی‌قانونی‌های موجود است گفت: قدرت‌ها و دست‌های پشت پرده در واردات برنج به کشور وجود دارد.

به گزارش روشن خبر، ذبیح الله نیک‌فر عصر امروز در دومین جشنواره کشوری برنج در سیاهکل اظهار داشت: عید غدیر مایه مباهات و خشنودی مسلمانان در تمام جهان است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از گندم مهمترین محصول غذایی در جهان برنج است بیان داشت: زحمات کشاورزان باید در این جشنواره‌ها معرفی شود و کشاورزان برای رسیدن به خودکفایی در تولید برنج تشویق شوند.

وی با اشاره به اینکه سطح زیرکشت برنج در جهان ۱۵۰ میلیون هکتار است عنوان داشت: ۴ درصد از سطح زیرکشت برنج جهان در کشور ایران قرار دارد و در این بین استان گیلان پس از استان مازندران دومین استان تولیدکننده برنج در کشور است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطرح شدن مبحث مزیت نسبی اقتصادی در اقتصاد مقاومتی اعلام داشت: از جمله نقاطی که مزیت اقتصادی برای کاشت برنج دارد استان‌های شمال کشور است.

نیکفر با بیان اینکه سیاهکل ۴ هزار هکتار سطح زیر کشت برنج دارد خاطرنشان کرد: ۱۰۰ هکتار از شالیزارهای سیاهکل به‌دلیل عدم امکان تصحیح اراضی بدون کشت باقی مانده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به لزوم فراهم کردن امکانات لازم برای کشت برنج بیان داشت: با پرداخت تسهیلات به کشاورزان می‌توان زمین‌های رها شده را زیر سطح کشت قرار داد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به اینکه با استفاده از ظرفیت تولید برنج در استان گیلان می‌توان از واردات برنج جلوگیری کرد عنوان داشت: قدم‌های موثری در راستای مکانیزه‌سازی تولید برنج در سال‌های گذشته برداشته شده است.

وی از جمله اثرات مصرف محصول برنج برای انسان را تامین انرژی زیاد در بدن بیان کرد و اظهار داشت: برنج فرایند پیری را کند می‌کند و منبع ویتامین B 1 است و سبوس آن روی سلامتی پوست انسان اثر دارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به دیگر فواید برنج افزود: برنج سوخت و ساز بدن را زیاد می‌کند، سبب کاهش وزن می‌شود، به سیستم دفاعی بدن کمک می‌کند و فواید زیاد دیگری برای بدن دارد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به ورود غذاهای غیراستاندارد به کشور گفت: بسیاری از مواد خوراکی وارد شده به کشور استاندارد نیستند و دارای انواع سموم هستند و فراوانی سرطان‌ها را در مردم ایران ایجاد می‌کنند.

وی با بیان اینکه صدا و سیما باید محصولات کشاورزان ایرانی را در شبکه‌های تلویزیونی تبلیغ کند بیان داشت: محصولی که در کشور تولید می‌شود باید پیوست فرهنگی داشته باشد و در برنامه‌های مختلف فرهنگی، محصولات تولید شده در کشور تبلیغ شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه روند بی‌رویه واردات برنج به‌علت بی‌قانونی‌های موجود است خاطرنشان کرد: قدرت‌ها و دست‌های پشت پرده در واردات برنج به کشور وجود دارد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر