33944
۱۷/۰۶/۹۶
۲۳:۱۶

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان:

انتخاب شهردار غیربومی مصداق بی‌توجهی به ظرفیت‌های انسانی گیلان است

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه اگر کسی صدای مظلومی را بشنود و به او پاسخ ندهد مسلمان نیست خاطرنشان کرد: مردم مسلمان ایران با تمام امکانات خود به مردم مظلوم میانمار کمک می‌کنند.

به گزارش روشن خبر، آیت‌الله زین العابدین قربانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت در مصلی امام خمینی(ره) این شهر اظهار داشت: امروزه کشور ایران کشوری مستقل است.

وی ولایت را کلید اجرای احکام و حقایق دین در جامعه بیان کرد و عنوان داشت: اگر ولایت نباشد رهبرانی که ذخایر ملی کشورهای مسلمان را برای بقای خود به غرب تقدیم می‌کنند و در برابر کودک‌کشی رژیم غاصب صهیونیستی سکوت می‌کنند خود را ولی مسلمانان معرفی می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه داعشیان در یمن، سوریه و عراق بدترین جنایات را علیه شیعیان انجام دادند اعلام کرد: داعشیان مجری احکام خداوند در زمین نیستند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه آمریکا، رژیم غاصب صهیونیت و متحدانشان از داعش حمایت می‌کنند گفت: بسیاری از حاکمان کشورهای مسلمان برای منافع خود به داعش تجهیزات نظامی می‌دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به رحلت آیت‌الله طالقانی اعلام داشت: آیت‌الله طالقانی فردی بزرگ بود که در زمان طاغوت در بصیرت افزایی بسیاری از مردم نقش داشت و مانند ابوذر در دوران صدر اسلام بود.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه آموزش‌های فنی به سربازان می‌تواند به اقتصاد مقاومتی کمک شایانی کند اظهار داشت: سربازان وظیفه با کسب مهارت‌های فنی برای خود و جوانان دیگر اشتغال آفرینی می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه برخی از مسلمانان میانمار زنده در آتش سوزانده شدند و برخی دیگر پس از شکنجه با شلیک مستقیم گلوله بر سر و قلبشان کشته شده‌اند بیان داشت: سازمان ملل و کشورهای اسلامی وظیفه جلوگیری از این ستم بزرگ را بر عهده دارند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دریافت جایزه صلح نوبل توسط شخصی که در کشور میانمار بر روی ظلم به مسلمانان چشم بسته است اعلام داشت: آمریکا همواره به‌دنبال نابودی مسلمانان جهان بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه اگر کسی صدای مظلومی را بشنود و به او پاسخ ندهد مسلمان نیست خاطرنشان کرد: مردم مسلمان ایران با تمام امکانات خود به مردم مظلوم میانمار کمک می‌کنند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه شهردار شهر رشت چندی پیش توسط اعضای شورای شهر رشت انتخاب شد عنوان داشت: شهردار رشت باید از بین بومیان شهر رشت انتخاب می‌شد تا با مشکلات موجود در شهر آشنایی کافی را می‌داشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه تنها ۹ هزار مهندس عمران در سازمان نظام مهندسی گیلان عضو هستند گفت: مدیران لایقی نیز در استان گیلان وجود دارند که می‌شد شهردار شهر رشت را از بین این جوانان و مدیران انتخاب کرد.

وی با اشاره به مصاحبه رئیس شورای اسلامی شهر رشت پس از انتخاب شهردار رشت با مضمون اینکه شهردار به اتفاق آرا و با کسب ۱۱ رای انتخاب شده است بیان داشت: این مصداق بی‌توجهی به ظرفیت‌های انسانی استان گیلان و شهر رشت است.

امام جمعه رشت با ناکید بر اینکه جوانان گیلانی باید در استان گیلان رشد پیدا کنند و موقعیت‌های مختلف را در استان خود تجربه کنند اعلام داشت: نباید با بی‌توجهی به جوانان گیلانی باعث مهاجرت آن‌ها از استان گیلان شد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر