34023
۲۰/۰۶/۹۶
۲۲:۴۴

تکاپوی دانشگاهیان برای زنده ماندن دانشجوی سرطانی دانشگاه گیلان/ ۵۰ میلیون تا زنده ماندن!

ماجرا مربوط به دختری می‌شود که دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق دانشگاه گیلان است. او که حالا همه واحد‌های خود را پاس کرده و آماده دفاع از پایانه نامه خود است ناگهان متوجه ابتلا به یک بیماری می شود که نامش برای بسیاری از مردم کماکان وحشت‌آفرین است «سرطان».

به گزارش روشن خبر، شاید برای هر کدام از ما حداقل یک بار در سال این اتفاق افتاده باشد؛ در لا به لای اخبار مختلفی که مدام در حال پایین و بالا کردن آن هستیم به این دسته اخبار برخورده باشیم که فلان موسسه خیریه در خارج از کشور آرزوی کودکان و بیماران سرطانی را برآورده می‌کند. برای درمانشان کمک هزینه جمع می‌کند، کمپین راه می‌اندازد، فلان بازیگر محبوب بیمار را دعوت می‌کند تا یک روز کنار او باشد و یا حتی روزی تمام شهر برای برآروده کردن آرزوی پسر بچه‌ای که دلش می‌خواست پلیس شود بسیج می‌شوند از پلیس و شهردار گرفته تا پیام تلویزیونی رئیس جمهور برای کودک سرطانی!

 

دست‌هایی که کمتر دیده شدند!

 

ایران نیز از آن دسته کشورهایی محسوب می‌شود که حس انسان دوستی، خیرخواهی و کمک رسانی در مردمانش موج می‌زند و این ادعا در تنگ ناهای مهم تاریخی به خوبی اثبات شده است. مردم ما ثابت کرده اند برای کمک به انسانی دیگر از هیچ کمکی فرو گذار نیستند و از جان و دل برای محقق شدن آن مایه می‌گذارند، حسی که حتی فراتر از نژاد، ملیت و رنگ پوست رفته است. اما خب شاید در اطلاع رسانی این حرکت‌های خیرخواهانه همچون کشورهای دیگر قوی عمل نکرده باشیم. برای همین مردم همیشه احساس می‌کنند وجود موسساتی مثل موسسه «برآورده کردن یک آرزو» فقط برای بیرون از مرزهای کشور ما است، اما ما امروز نمونه‌ای کوچک، اما بسیار آموزنده آن را نشان می‌دهیم.ماجرا مربوط به دختری می‌شود که دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق دانشگاه گیلان است. او که حالا همه واحد‌های خود را پاس کرده و آماده دفاع از پایانه نامه خود است ناگهان متوجه تحلیل بدن خود می‌شود و پس از مراجعه به پزشک و انجام آزمایش‌ها، مشخص می‌شود که گلبول‌های سفید خونش کم شده است. نتایج آزمایش‌ها ابتلا به یک بیماری را نشان می‌دهد که نامش برای بسیاری از مردم کماکان وحشت‌آفرین است «سرطان».

 

پزشکان به خانواده دختر جوان اعلام کردند که دخترشان به «سرطان خون» مبتلا شده و باید درمانش با سرعت بالا آغاز شود. مراحل درمان این دختر طی ماه‌های گذشته آغاز شده است و خانواده‌اش که از اقشار کم‌درآمد جامعه هستند هزینه‌های زیادی را برای جلوگیری از پیشرفت سرطان او هزینه کرده‌اند، اما به دلیل مشکلات مالی امکان تقبل هزینه‌های درمان او را در ادامه مسیر ندارند.

 

۵۰ میلیون تا زنده ماندن…

مسیری که اکنون به مراحل مختلف شیمی‌درمانی در تهران رسیده است. شیمی‌درمانی، اما پایان درمان این دختر جوان نیست، چون او برای از بین بردن سلول‌های سرطانی باید به پیوند مغزاستخوان مبادرت کند تا شانس بهبودی‌اش بیش‌ازپیش افزایش پیدا کند.
طی روزهای اخیر و با پیگیری یکی از اساتید دانشکده کشاورزی دانشکده گیلان که با خانواده این جوان در ارتباط است گفت‌وگوهای بیشتر با پزشک معالج و کادر درمان آغاز شد. بعد از پیگیری‌های مختلف، پزشک این دختر جوان اعلام کرده است برای درمان او دستمزدی دریافت نمی‌کند، اما برای هزینه‌های مربوط به پیوند مغز استخوان به مبلغی حدود ۵۰ میلیون تومان نیاز است.وقتی رئیس دانشگاه به همه نامه می‌زند

فاطمه کریمی معاون فرهنگی دانشگاه گیلان می‌گوید: رئیس دانشکده علوم انسانی جناب آقای رستمی در روزهای گذشته طی یک نامه اداری رسمی که به تمام اعضای هیئت علمی دانشگاه ارسال کرده اند، وضعیت این دانشجوی دختر را شرح و از همگی درخواست کمک برای تسریع در انجام روند درمانیش کرده است. صندوق خیریه دانشجویی «ارغوان» هم که در دانشگاه گیلان مستقر است، پیگیر درمان این دانشجو است و بر تمام مراحل درمانی دانشجو نظارت دارد.وی ادامه داد: این صندوق خیریه جزئیات پرونده را با رعایت شأن این بیمار در اختیار «مجمع خیرین دانشگاهیان گیلان» قرار داده است؛ و خدا را شکر تا همین لحظه کمک‌ها دادامه دارد، اما هنوز مبلغ به ۵۰ میلیون تومان نرسیده است.

 

درنهایت مجمع خیرین دانشگاهیان گیلان طی فراخوانی از نیک اندیشان گیلان و کشور درخواست استمداد برای واریز وجه به شماره‌حساب رسمی مربوط به این مجمع باهدف درمان این دختر جوان را منتشر کرده است.
یکی از اعضای مجمع طی مصاحبه‌ای اعلام کرده است: دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه گیلان در حال تلاش هستند تا با جمع‌آوری این رقم دانشجوی موردنظر را به زندگی بازگردانند و آن‌ها از ساعاتی پیش موفق شده‌اند بیش از ۱۰ میلیون تومان هم برای این کار خیرخواهانه جمع‌آوری کنند، اما تا تامین رقم ۵۰ میلیون تومانی گام‌های زیادی باقی‌مانده است.چشم‌ها را باید شُست
امثال این دانشجوی دختر کنار ما کم نیستند و ایضا امثال همه کسانی که اینطور دلسوزانه و فی سبیل الله برای ادامه حیات انسانی دیگر در تکاپو می‌افتند. باید هر دو را دید، درست دید و دقیق. حالا خانواده این دختر از نیک اندیشانی که تمایل دارند در این کار خیر شرکت کنند درخواست کرده‌اند تا وجوه اهدایی خود را که ممکن است از ۱۰ هزار تومان آغاز و با توجه به وسع مالی افزایش پیدا کند را به شماره‌حساب ۸۸۲۹۱۱۹۶۹ بانک تجارت شعبه دانشگاه گیلان و یا شماره کارت ۵۸۵۹، ۸۳۷۰، ۰۱۱۱، ۸۴۷۶ به نام مجمع خیرین دانشگاهیان گیلان واریز کنند. همچنین شماره شبا:IR۶۳۰۱۸۰۰۰، ۰۰۰۰، ۰۰۰۸، ۸۲۹۱۱۹۶۹ همین حساب هم برای سهولت هم‌وطنان مهربان اعلام‌شده است.

 

لازم به ذکر است، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین انتشار فیش واریزی و کسب اطلاعات از میزان ارقام واریزشده عضو گروه تلگرامی https://t.me/joinchat/BKWxTUNzOffIAFSzDPlcgw شوند که به همین منظور ایجادشده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

ارسال نظر