35701
۰۴/۰۸/۹۶
۲۱:۵۶

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور گیلان:

لزوم رفع موانع اطلاع رسانی برای رسانه های داخلی/ نگاه تیزبینانه به مدیران باعث فزونی اعتماد مردم به نظام می شود

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور گیلان گفت: نگاه تیزبینانه به مدیران و کارگزاران نظام باعث فزونی اعتماد مردم به نظام می شود و کمتر مدیری جرات ارتکاب فساد را خواهد داشت.

دکتر کیوان میرزایی ، عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور گیلان در گفتگو با روشن خبر، در مورد جولان برخی از خبر رسانی ها در فضای مجازی و بیان مطالبی آمیخته با دروغ گفت: متاسفانه فساد موجود در برخی از مدیران منحرف مردم را می رنجاند و بسیاری از مدیرانی که خالصانه و صادقانه مشغول خدمت هستند، می بینند که این فساد ها زحمات شان را تحت شعاع قرار می دهد و این موارد باعث توجه بیشتر جامعه به این گونه خبرها شده است.

 

وی افزود: بیان برخی از خبرهای تکان دهنده اینگونه رسانه ها از باندهای سازمان یافته خیانت و جنایت در استان، همگی حاکی از آن است که اگر چنانچه موانع قانونی مرتفع گردد و مدیران و کارگزاران نظام تحت نگاه تیزبین رسانه ها فعالیت کنند، جلوی بسیاری از مفسده ها و سوء استفاده گرفته خواهد شد و امنیت روانی، اقتصادی و اجتماعی جامعه بشدت ارتقا خواهد یافت.

 

دکتر میرزایی ادامه داد: نگاه تیزبینانه به مدیران و کارگزاران نظام باعث فزونی اعتماد مردم به نظام می شود و کمتر مدیری جرات ارتکاب فساد را خواهد داشت.

 

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه حرمت افراد مهم است، تصریح کرد: حرمت جامعه و حفظ کیان و نظام اسلامی از حرمت افراد وجوب بیشتری دارد که در صورت ادامه مفسده و عدم برخورد لازم توسط حاکمیت با باندهای فساد، اعتماد مردمی از حکومت سلب شده و آسیب جبران ناپذیری به کل نظام اسلامی وارد خواهد شد.

 

وی بیان داشت:  چنانچه در راستای آزادی اطلاع رسانی به فرد یا افراد معدودی ظلم شود، بهتر است تا با میدان دادن به فاسدان و حرام خواران حیثیت جامعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی آسیب ببیند.

 

دکتر میرزایی با اشاره به اینکه اگر بنا بر این است که اشتباه افراد به پای نظام محاسبه نشود راهش این است که یخه مفسدان جامعه فشرده شود، افزود: سوال اساسی این است چرا قانون گذار و ناظرین، موانع این آزادی اطلاع رسانی را مرتفع نمی کنند تا در داخل کشور و توسط سازوکارهای مشخص و افرادی شناسنامه دار این اطلاع رسانی صورت گیرد؟

 

وی ادامه داد: آیا میدان را خالی نمودن برای فرد یا افرادی که بیرون از مرزها هستند حاشیه امنیت بیشتری دارد یا این اجازه را با تدوین و اصلاح قوانین به درون کشور منتقل نمودن؟

 

دکتر میرزایی در پایان گفت: جا دارد تا مسئولین امر فکری عاجل در راستای رفع موانع اطلاع رسانی برای رسانه های داخلی و  تحقق آرمان های بلند انقلاب اسلامی و حاکمیت موثرتر نظام اسلامی و در راستای اجرای عدالت علوی صورت دهند

ارسال نظر