سرویس خبر: پوششی, سیاسی, گیلان
36238
۲۰/۰۸/۹۶
۱۵:۰۱

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی رشت:

هدف آمریکایی‌ها از برجام مهار انقلاب اسلامی ایران بوده است/ مذاکره دیگری با دنیای غرب کاملاً اشتباه است

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی رشت بیان کرد: هدف آمریکایی‌ها از برجام مهار هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران نبوده بلکه بحث مهار انقلاب اسلامی ایران بوده است.

به گزارش روشن خبر، عمران علیزاده بابیان اینکه ایالت متحده آمریکا در حقیقت به نیابت از تمدن غرب با تفکر و سلطه بر کل منابع طبیعی دنیا و همین‌طور مناطق استراتژی دنیا سعی می‌کند دنیا را کنترل کند اظهار کرد: این تفکر در دولت‌های مختلف ایالت متحده همیشه بوده و تداوم خواهد داشت فقط انواع مهار کشورهای مختلف الخصوص کشورهایی که در مسیر سلطه‌جویی آمریکایی‌ها حرکت نمی‌کنند مقداری متفاوت است.

 

وی افزود: در ایالت متحده بعد از انقلاب اسلامی استراتژی اصلی حذف نظام جمهوری اسلامی بوده اما هرسال که گذشته جمهوری اسلامی به مدد قدرت خداوند متعال و حمایت ملت ایران از نظام انقلابی، قدرت بیشتری گرفته و عملاً نتوانسته‌اند نظام انقلابی را در ایران سرنگون کنند.

 

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی رشت بیان کرد: آمریکایی‌ها مرتب تکرار می‌کنند که ایران روح برجام را رعایت نکرده اما هدف آمریکایی‌ها از برجام مهار هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران نبوده بلکه بحث مهار انقلاب اسلامی ایران بوده است.

 

وی بیان کرد: با برجام و بحث پرونده هسته‌ای این اتفاق نیفتاد یعنی مهار انقلاب اسلامی اتفاق نیفتاد و قطعاً آمریکایی‌ها به سیاست‌های مهار خودشان ادامه می‌دهند و تحریم‌هایی را که هم جدیداً ترامپ می‌خواهد برای ایران وضع کند در همین راستا است.

 

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی رشت گفت: ایالت متحده سعی می‌کند برای مهار جمهوری اسلامی ایران از تمام توان‌های بین‌المللی خودش استفاده کند و این توان‌های بین‌المللی ایالت متحده غیر از بحث قدرت‌نمایی و استفاده از دوستان منطقه‌ای و جهانی خودشان است و همچنین برخی از مجامع بین‌المللی، سعی می‌کند از این توان‌ها استفاده کند.

 

علیزاده بابیان اینکه بین ایران و ۱+۵ سر پرونده هسته‌ای قراردادی معروف به نام برجام امضا شد گفت: امروز ما فکر می‌کنیم برجام فقط برای بحث هسته‌ای و اعتمادسازی هسته‌ای با دنیا بوده اما ایالت متحده فکر می‌کند که به کمک برخی از دوستان سطح جهانی و منطقه‌ای خودش می‌تواند برای مهار جمهوری اسلامی ایران الخصوص مهار منطقه‌ای و بحث تدافعی موشک‌های ایران برجام های دیگری را به ایران تحمیل کند.

 

 عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی رشت بیان کرد: قطعاً با توجه به سابقه‌ای که ایالت متحده در بحث برجام هسته‌ای داشته دیگر به آن‌ها اعتماد نمی‌کنیم که با آن‌ها مذاکره کنیم و اینجاست که ایالت متحده سعی می‌کند با دوستان بین‌المللی خود نوعی مذاکره جدید با جمهوری اسلامی ایران آغاز کند.

 

وی افزود: به اعتقاد من مذاکره دیگری با دنیای غرب و اینکه اگر آمریکایی‌ها را کنار بگذاریم دوستان بین‌المللی آمریکایی‌ها شرکای خوبی برای مذاکره با ما هستند کاملاً اشتباه است.

 

علیزاده بابیان اینکه منافع آمریکا و غربی‌ها در سطح جهانی کاملاً مشترک است گفت: زیرمجموعه منافع تمدنی غرب، سلطه‌جویی بر کل جهان است.

ارسال نظر