36734
۳۰/۰۸/۹۶
۱۴:۵۷

چگونه رم تلفن هوشمند اندروید خود را افزایش دهیم

آیا به دلیل کمبود رم روی دستگاه اندروید خود با مشکلات فریز شدن مواجه می شوید و نمی توانید اپلیکیشن ها و بازی های سنگین را اجرا کنید؟ در این مقاله با راهکار جالبی آشنا خواهید شد که به شما کمک می کند میزان حافظه رم دستگاه اندروید خود را افزایش دهید.

به گزارش روشن خبر، خرید یک تلفن هوشمند جدید و مدل بالاتر تنها به دلیل افزایش میزان رم و قدرت پردازنده کاری نیست که از عهده همه ساخته باشد. بنابراین باید به دنبال راهکاری باشیم که به افزایش میزان حافظه رم آزاد روی دستگاه اندروید کمک کند.

برای افزایش میزان رم روی دستگاه‎های اندروید به این موارد نیاز خواهید داشت:

  •     کارت SD (4 گیگابایت یا بیشتر)
  •     تلفن هوشمند یا تبلت روت شده
  •     ریدر کارت SD
  •     کامپیوتر ویندوز

قبل از هر چیز شما باید کارت SD خود را پارتیشن بندی کنید. برای این کار اپلیکیشن Mini tool Partition را از اینجا دانلود کنید. بعد آن را روی کامپیوتر نصب کنید و با استفاده از ریدر کارت SD کارت را به کامپیوتر متصل کنید.

Mini Tool Partition را روی کامپیوتر باز کنید، حالا روی کارت SD کلیک کنید و گزینه Delete را انتخاب کنید. این کار کارت SD را به طور کامل فرمت خواهد کرد، بنابراین قبل از انجام این کار از محتوای کارت خود پشتیبان تهیه کنید.

بعد از این که فرمت کردن با موفقیت انجام شد روی کارت SD راست کلیک کنید و گزینه make را انتخاب کنید. یک پنجره جدید باز خواهد شد که توسط آن می‎توانید کارت خود را پارتیشن بندی کنید. نوع پارتیشن را primary و اگر اندازه کارت SD کمتر از ۴ گیگابایت است سیستم فایل را FAT انتخاب کنید و برای ظرفیت بیشتر از ۴ گیگابایت FAT32 را انتخاب کنید.

در حدود ۵۱۲ مگابایت یا بیشتر را برای ساخت پارتیشن بعدی کنار بگذارید. بعد از ساخت پارتیشن اول روی فضای باقی مانده از کارت SD راست کلیک کنید و یک بار دیگر گزینه make را انتخاب کنید. نوع پارتیشن را primary و این بار سیستم فایل را Ext2, Ext3 یا Ext4 انتخاب کنید.

چگونه از کارت SD رم بسازیم
بعد از ساخته شدن پارتیشن از فروشگاه گوگل پلی اپلیکیشن Link2sd را نصب کنید.

وقتی برای اولین بار این اپلیکیشن را باز می‎کنید، اجازه دسترسی ریشه و پارتیشنی با سیستم فایل .ext درخواست می‎شود. در این مرحله نوع سیستم فایلی که در زمان پارتیشن بندی انتخاب کرده بودید را علامت بزنید.

در مرحله بعد اپلیکیشن‎ها را بر اساس اندازه مرتب کنید و کار لینک کردن آنها را شروع کنید.

اضافه کردن رم به این معنا نیست که شما به تلفن هوشمند خود سخت افزار اضافه می‎کنید. در این روش شما با استفاده از یک اپلیکیشن به نام Roehsoft Ram Expander(Swap) از کارت SD خود به جای حافظه موقت استفاده می‎کنید. این به معنای آن است که فضای اضافی روی کارت SD شما به بخشی از فضای رم شما تبدیل خواهد شد.

ابتدا اپلیکیشن Roehsoft Ram Expander(Swap) را دانلود و روی دستگاه آندروید روت شده خود نصب کنید.

حالا این اپلیکیشن را باز کنید و اجازه دسترسی مدیریتی را برای آن فراهم کنید.

حالا باید یک اندازه جدید برای Swapfile خود انتخاب کنید.

سپس دکمه Swap/active را حرکت دهید و منتظر باشید تا عملیات انجام شود.

حالا باید برای مبادله یک مسیر یا پارتیشن را انتخاب کنید. در اینجا شما باید کارت SD را انتخاب کنید.

سپس به صفحه اصلی برگردید و دکمه Swap/active را حرکت دهید و منتظر باشید تا این اپلیکیشن ساخت فایل swap را انجام دهد.

کار شما به پایان رسید. حالا اگر به کل فضای خالی حافظه رم دستگاه خود نگاه کنید متوجه خواهید شد که اندازه آن افزایش پیدا کرده است. این ساده‎ترین راه برای اضافه کردن رم دستگاه‎های آندروید است.

ارسال نظر