37533
۲۵/۰۹/۹۶
۱۹:۴۳

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس:

۵۰۰ هزار تن برنج مازاد به دستور جهانگیری وارد شده است

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس گفت: وزیر کشاورزی در جلسه کمیسیون مدعی شدند واردات برنج مازاد به کشور به دستور جهانگیری صورت گرفته است.

به گزارش روشن خبر، محمود شکری صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ۸دی درباره موضوع واردات برنج اظهار داشت: در جلسه کمیسیون، وزیر کشاورزی گفتند که واردات به دستور آقای جهانگیری انجام شده است.

وی افزود: ما برای دولتی که در آن وزیر کشاورزی، مسئول واردات و صادرات برنج است معاون اول رئیس‌جمهور دستوری در همین خصوص می‌دهد که وزیر از آن خبر ندارد متأسفیم.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال گفت: طبق برآوردها بیش از ۵۰۰ هزار تن بیش از نیاز داخلی کشور برنج وارد شده است که آثار سوئی بر بازار گذاشته است.

شکری درباره موضوع سفر وزیر کشاورزی به گیلان نیز اظهار کرد: آقای حجتی جهت رسیدگی به وضعیت نوغان‌داری به گیلان سفر کرده بودند.

وی افزود: یکی از منابع مهم درآمدی کشاورزی گیلان پیله‌وری و نوغان‌داری بوده است اما به دلیل اینکه بعد از دهه اول انقلاب به دلیل کاهش تعرفه‌های واردات و ممانعت از ایجاد توتستان‌ها، نوغان‌داری با رکود و روستاییان با مشکل مواجه شد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی گفت: الآن کار به جایی رسیده است تولید ۱۲۰ هزار جعبه به ۲۰ هزار جعبه کاهش یافته است.

ارسال نظر